ECTACO.CZ: Kapesní hlasový překladač Anobic - Překladače Anobic

Přejít na obsah

Anobic BT: Okamžitý překladač do kapsy

Překladače Anobic
Published by v Překladače Anobic BT · 1 Leden 2020
Tags: překladačdokapsyanobicectacoslovnik
Překladače jsou užitečnými pomocníky na cestách.

Tato zařízení slouží pro překlad, přestože mohou nabídnout i některé další funkce. Překlad, který probíhá online, je zpravidla kvalitnější, nicméně ne nijak markantně. Databáze obsahují desítky jazyků, ty nejlepší dokonce zhruba okolo stovky a mají velmi rozsáhlou slovní zásobu. Měli byste si tak s nimi bez problémů vystačit.

Co si vybrat?
 
 
Ačkoli se může zdát, že elektronické překladače jsou nepraktické, není tomu tak. Slouží tomu účelu, pro který byly navrženy. Překlad tak díky nim probíhá velmi jednoduše, v ideálním případě vám na obsluhu stačí pouze stisknutí dvou tlačítek. Ovládání aplikace tak výrazný komfort většinou nabídnout neumí.

 
Většina zařízení se také vyznačuje vyšší rychlostí. Díky tomu je překlad plynulejší. Mobilní telefony mohou vykazovat až několikasekundové prodlevy. Navíc vám nehrozí rozptylování se z konverzace. Na telefon vám přicházejí i další notifikace, zprávy či jiná upozornění, která mohou překlad narušovat.

 
 
Majitele smartphonů také nepotěší to, že překlad je poměrně náročný na provoz baterie. Výdrž zejména levnějších telefonů nebývá velká. I z tohoto pohledu se určitě vyplatí mít spíše elektronický překladač.

 
Podobné je to v případě, že nemáte přístup na wifi a musíte se spoléhat na mobilní data: V mnoha případech se vám zkrátka vyplatí si data pro telefon ušetřit na jinou situaci (například kvůli navigaci) a nechcete si je vypotřebovat na překlad.

 
 
Kdo ocení vysoký komfort ovládání, protože je na cestách velmi často a překladač hodně využije, určitě by si měl pořídit samostatný digitální překladač. Příležitostným cestovatelům udělá dobrou službu i aplikace.

Podle čeho zvolit konkrétní hlasový překladač?

 
 
Určující je především rozsah každé databáze. Jednak musí obsahovat pochopitelně ty jazyky, které potřebuje. Co se týče kvality zpracování slovníku, můžete očekávat schopnost překládat nejen slova, ale i konkrétní fráze. Důležitými parametry, které si musíme ověřit před nákupem, jsou u hardwarových překladačů především kompaktní rozměry, dále vždy odpovídající rychlost fungování, digitální překladač by měl mít i uživatelsky přívětivé ovládání a dostačující kapacitu baterie.

tags: [link:1]anobic VT[/link:1], [link:2]anobic VTF[/link:2], [link:3]anobic BT[/link:3], [link:4]anobic 8000 Pro[/link:4]  
Návrat na obsah